درجه باک بنزین خودرو

درجه باک خودرو (باک بنزین)

این قطعه از یک شناور و یک بازویی فلزی که به یک درجه مقاومتی متصل می شود ساخته شده و در داخل باک بنزین خودرو قرار می گیرد و با بالا و پایین رفتن سطح بنزین داخل باک، مقدار بنزین موجود در باک را به ECU منتقل می کند که بر روی نمایشگر داخل داشبورد اتومبیل نشان می دهد.
وظیفه اصلی درجه داخل باک خودرو، نمایش مقدار سوخت است که با قرارگرفتن در کنار مغزی پمپ بنزین داخل باک بنزین خودرو، میزان بنزین داخل باک نمایش داده می شود.
برای روشن شدن و کار کردن موتور خودرو، این امر بسیار مهم است که در ابتدا راننده از میزان سوخت داخل باک مطلع باشد تا بتواند نسبت به سوخت گیری مجدد آن اقدام نماید.

درجه باک بنزین خودرو (درجه باک ماشین) در کدام قسمت قرار دارد؟

درجه باک در عقب خودرو و زیر صندلی های عقب و در داخل باک خودرو قرار دارد که هنگام روشن شدن موتور خودرو، سوخت را پمپاژ می کند. پمپ سوخت که به عنوان سیستم سوخت رسانی خودرو شناخته می شود، وظیفه پمپاژ و انتقال بنزین از باک به سر موتور را بر عهده دارد. درجه شناور داخل باک شرکت پویش پارت هم از اجزای فلزی و هم از اجزای پلاستیکی تشکیل گردیده ‌است که ازجمله مهمترین این اجزا می توان به مغزی، سری، درجه شناور و لوله‌ های آن اشاره کرد.

درجه باک بنزین خودرو

درجه باک بنزین چه کاری انجام می دهد؟

درجه داخل باک، قطعه ای برقی به همراه اتصالات فلزی و پلاستیکی است. مقدار سوخت موجود در داخل باک توسط درجه ای که در پشت آمپر خودرو تعبیه شده است به راننده اطلاع داده می شود. نمایش مقدار صحیح سوخت به واسطه درجه داخل باک و ارسال آن به درجه پشت آمپر و همچنین عدم اخلال در نشان دادن مقدار سوخت موجود داخل باک خودرو، از نکات مهم در رابطه با این قطعه مفید و کاربردی برای اتومبیل شما است. توصیه می شود هنگام تعویض این قطعه، به سالم بودن مغزی پمپ بنزین توجه و در صورت نیاز، مغزی پمپ بنزین را تعویض کنید. بهتر است بعد از تعویض درجه داخل باک، از عملکرد مناسب قطعه و نیز عدم نشتی بنزین اطمینان حاصل کنید.

علت خرابی درجه باک بنزین خودرو

خرابی این قطعه (درجه باک) در اکثر مواقع بر اثر سوختن مغزی، از کار افتادن گیج، پارگی و سوراخ ‌شدن لوله، شکستگی دهانه‌ خروج بنزین و … اتفاق می افتد.
اگر علت درست کار نکردن درجه باک، خرابی مغزی باشد، منجر به این می گردد که بنزین به موتور منتقل نگردد و خودرو روشن نشود و به اصطلاح موقع سوئیچ زدن، خودرو استارت نخورد.

حتی این امکان وجود دارد که در برخی مواقع، عقربه نشانگر بنزین خودرو، سطح بنزین موجود در باک ماشین را به درستی نمایش ندهد که این امر ناشی از خرابی مجموعه درجه شناور و سرامیکی قطعه می باشد. شرکت پویش پارت با در نظر گرفتن اینکه این محصول با امنیت و جان انسان ها ارتباط مستقیم دارد سعی بر این داشته که محصولاتی را که تولید و به بازار عرضه می کند در بالاترین سطح کیفیت باشند.

بعد از تعویض این قطعه در خودرو پراید، توجه داشته باشید که حتما باید ECU را از طریق دیاگ ریست کنید تا درجه و کامپیوتر خودرو به طور کامل هماهنگ گردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *